Svetlosni znaci koji se daju posebnim uredjajima za davanje svetlosnih znakova na motornom vozilu

Svetlosni znaci koji se daju posebnim uredjajima za davanje svetlosnih znakova na motornom vozilu  imaju sledece znacenje :
  Jedno treptuce ili rotaciono svetlo plave boje na vozilu s pravom prvenstva prolaza – oznacava obavezu za vozaca koji vidi to svetlo , osim za vozaca vozila pod pratnjom , da ustupi prvenstvo prolaza vozilu sa kog se taj znak daje i da po potrebi , zaustavi svoje vozilo dok to vozilo ne prodje , a za pesake – obavezu da se , radi popustanja tog vozila , sklone sa kolovoza .
   ” Stop policija ” – znak, koji se nalazi sa zadnje leve strane vozila policije. Ukljucen znak oznacava obavezu za vozaca vozila , koje se nalazi neposredno iza vozila koje daje svetlosni znak , da zaustavi svoje vozilo .
   Pozicija znaka na policijskom vozilu.
    Dva trepcuca svetla , od kojih je plave boje na desnoj , a crvene boje na levoj strani vozila , kad se naizmenicno pale na posebnim motornim vozilima znace obavezu za vozaca koji susrece ta motorna vozila ili vozila koja su pod pratnjom , ili koga sustignu ta vozila – da se zaustavi , da se strogo pridrzava naredbi koje mu daju lica iz pratnje , a da kretanje nastavi tek posto sva vozila pod pratnjom prodju , da ustupi prvenstvo prolaza tim vozilima i da ih ne pretice , kao i obavezu za pesake da se , radi propustanja tih vozila , sklone sa kolovoza .

 

Dva trpcuca ili rotaciona svetla plave boje na vozilu policije ili vozilima oruzanih snaga ,  koje obezbedjuje prolaz jednom vozilu ili koloni vozila koja se krecu iza njega – znace obavezu za vozaca da obrati paznju i na vozila kojima se obezbedjuje prolaz , da ih propusti i , po potrebi , da zaustavi svoje vozilo dok ta vozila prodju , a za pesake obavezu da se sklone sa kolovoza dok ta vozila ili kolona vozila ne prodju .